Çeşme klasik müzik festivaline hazırlanıyor

1294

Çeşme’de bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Klasik Müzik Akademisi ve Festivali kapsamında gerçekleşecek olan ustalık sınıfları ve konserleri, bir kez daha dünyaca ünlü klasik müzik sanatçılarını Çeşme’de ağırlayarak, genç kuşaklara eğitim imkanı sunuyor. Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan projenin sanat yönetmenliğini Prof. Çiğdem İyicil üstleniyor. Geniş bir yaş aralığında Türkiye’den ve tüm ülkelerden Çeşme’ye gelecek olan müzik öğrencileri, 1 – 12 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi’nde, her biri alanında uzman olan eğitmenlerle çalışma fırsatını yakalayacaklar.

Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi’ nin bu yılki eğitmenleri; Lukas David (keman, Avusturya), Domenico Nordio (keman, İtalya), Çiğdem İyicil (keman, Türkiye), Pelin Halkacı Akın (keman, Türkiye), Vladimir Bukač (viyola, Çekya), Jano Lisboa (viyola, Portekiz), Nikolaus Trieb (viyolonsel, Almanya), Onur Özkaya (kontrbas, Türkiye), Olgu Kızılay (oda müziği, Türkiye), Gülşen Tatu (flüt, Türkiye), Ayla Uludere (flüt, Türkiye) ve Nazlı Deniz Boran (şan, Türkiye).

Bu yıl keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, oda müziği ve şan dallarında eğitim alan katılımcılar tüm bu ünlü virtüöz müzisyenler ile 10 gün boyunca çalışma fırsatının yanı sıra Akademi kapsamında düzenlenecek konserlerde de kendilerini gösterme şansını elde edecekler. Festival kapsamındaki konserler Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Çeşme’nin merkezindeki tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde düzenlenecek.

YORUM YAPIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.