Bodrum Caz Festivali başlıyor

899

Bodrum Caz Festivali Eylül’de caz rüzgarları estirmeye hazırlanıyor. 1-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, özel mekanların yanı sıra Antik Tiyatro ve Osmanlı Tershanesi gibi Bodrum’a değer katan tarihi mekanlarda gerçekleşecek.

Festival Küratörü ve Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu 2. Yılında festivalin Pop ve Caz teması ile gerçekleştiğini, Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Kaymakamlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gibi kurumların yanı sıra TAV, OFF Gümüşlük, AYADA Maldives, Renault-MAİS, Kempinski Hotel Barbaros Bay, gibi kuruluşların desteği ile gerçekleşecek Bodrum Caz Festivali’nin 9 gün süreceğini söyledi.

Festival, 1 Eylül’de Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Solist: Sibel Köse konseri ile Bodrum Belediye Meydanı’nda açılış yapıyor. Ülkemizin en güzel seslerinden Sibel Köse, ülkemizin sayılı Büyük Orkestralarından biri ile pop ve caz dünyasından sevilen şarkıları seslendirecek. Gece ve Caz bölümünde Off Gümüşlük’te 1 Eylül’de Pop ve Caz’ın kesiştiği yerde şarkı söyleyen harika bir ses Şenay Lambaoğlu sahne alacak.

2 Eylül’de Off Gümüşlük’te programda bir söyleşi var. Pop ve Caz Üzerine sohbette Cüneyt Özdemir konukları ile bu yılın teması olan Pop ve Caz’ın birleştiği ve ayrıldığı noktalar üzerine söyleşilecek. Yine 2 Eylül’de İlhan Erşahin, İstanbul Sessions projesiyle hayranları ile buluşacak.

3 Eylül’de tüm Türkiye’de Pop ve zarafet denilince ilk akla gelen isim olan Nükhet Duru’dan bir sürpriz konser gerçekleşecek. Caz dinleyerek büyüdüğünü ifade eden Duru, Nükhet Duru Sings Jazz konseri ile Off Gümüşlük’te bizleri zamanda bir yolculuğa çıkartacak.

4 Eylül’de ‘Yeni Nesil Kütüphane’ sloganı ile açılan ZAI, dünyanın sayılı seslerinden Yıldız İbrahimova & Kaan Bıyıkoğlu konserine ev sahipliği yapıyor. Yine aynı gece Antik Tiyatro’da gerçekleşecek olan Kenan Doğulu İhtimaller Projesi konseri ile festivalin Pop&Caz temasının altı çiziliyor.

5 Eylül’de İsrail Büyükelçiliği’nin destekleri ile ülkemize gelen Shalosh Trio, Yalıçiftlik’te açılan Stella Jazz Club’da sahne alıyor. 5 Eylül’de Off Gümüşlük’te ise uzun zamandır Amerika’da yaşayan övünç kaynağımız Fahir Atakoğlu, popüler eserleri caz, cazları ise biraz pop tadında çalacak. Son olarak Ülkü filminin müziklerini yapan Fahir Atakoğlu, uzun zamandır Bodrum’a ilk kez geliyor.

6 Eylül’de yine Bodrum İskele Meydanı’nda ülkemizde ilk kez Caz Yüksek Lisans Eğitimi veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin Genç Caz Konseri halka açık olarak gerçekleştirilecek. Gece ve Caz bölümünde Ayşe Sicimoğlu Quartet, New Music adını verdikleri çalışmaları ile Off Gümüşlük sahnesinde olacak.

7 Eylül akşamı Kempinski Hotel Barbaros Bay ev sahipliğinde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars konseri gerçekleşiyor. Bu muhteşem sahilde doyasıya dans edebileceğimiz bir gece bizleri bekliyor. 7 Eylül’de yine yurt dışından konuklarımız var. Lüksemburg Büyükelçiliği desteği ile katılan Greg Lamy Trio, çağdaş caza ışık tutan yenilikçi yaklaşımıyla sahne alacak.

8 Eylül’de Festival, yine Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleşecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Solist: Jülide Özçelik konseri ile devam edecek. Off Gümüşlük’te ise yüksek enerjisi ile izleyiciyi kucaklayan İstanbul Funk Unit sahne alacak.

9 Eylül’de Off Gümüşlük konserleri Fazıl Say’ın Güz Şarkıları – Güvenç Dağüstün & Ece Dağıstan konseri ile sona erecek.

Festival programı için tıklayın…

YORUM YAPIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.